روشهایی از چاپ کتاب

روشهایی از چاپ کتاب : انواع روش برای چاپ کتاب وجود دارد که نمونه هایی از ان ها را ذکر می نماییم.

روش چاپ Direct Imaging

به ماشین‌ هایی اطلاق می­ شود که محمل چاپی در درون آنها ایجاد شده است و از جانب شرکت‌هایی به آنها نام DI نهاده شده است.

این ماشین‌ها در واقع چاپگرهای افستی می باشند که سیستم تهیه پلیت در دل آنها جاسازی شده است.

سیستم تهیه پلیت

سیستم تهیه پلیت در این چاپگرها درست مشابه تهیه پلیت در پیش از چاپ افست به روش دیجیتال (کامپیوتر به پلیت) است.

کلیه عملیات چاپ در این دستگاهها به صورت اتوماتیک انجام شده و تنها از طریق رایانه راهبری می شود اطلاعات ورودی به چاپگر به صورت فایل رایانه ای می باشد.

به دلیل وجود همین واسطه تصویری، استفاده از این روش برای چاپ‌هایی با تیراژ کم مقرون به صرفه نمی باشدو برای چاپ تک برگ- برخلاف سایر روش‌های چاپ دیجیتال- کاملا غیراقتصادی است.

در این روش همچون روش‌های قبلی نمی توان از قابلیت‌های منحصر به فرد چاپ دیجیتال مانند چاپ اطلاعات متغیر استفاده نمود – محمل چاپی ثابتی مانند پلیت برای کل سفارش وجود دارد- در عین حال امکان استفاده از کاغذهای چاپ به روش افست وجود دارد.

روش تصعید رنگ (Dye-Sublimation)

روش تصعید رنگ که از کیفیت و سرعت مناسبی برخوردار است از درون چاپ حرارتی زاده شده است. در این دستگاه‌ها مواد رنگی بر روی سلفون‌هایی قرار دارد که پرتوهای گوناگون مانند لیزر و یا ماتریس‌های حرارتی،‌ رنگ را از روی نوارهای سلفون بخار کرده و بر روی کاغذ ثبت می کند.

کیفیت چاپی مطلوب این شیوه، استفاده از آن را در لابراتوارهای عکاسی به منظور چاپ عکس متداول نموده است.

ابعاد چاپی به طور معمول کوچک‌ است و اگر چه قیمت‌های اولیه این دستگاه‌ها بالا نیست ولی هزینه تمام شده این روش چاپ به دلیل مواد مصرفی- سلفون‌های رنگی گران قیمت- بالا می باشد.

در این روش امکان چاپ روی کاغذهای متنوع وجود داشته و در گذشته از آن برای چاپ پوسترهای تبلیغاتی فضای باز، در تیراژ و ابعاد متوسط استفاده بسیاری شده است.

روش حرارتی (Thermal)

در این روش که از کاغذ حساس به حرارت استفاده می شود، حرارت ناشی از لیزر و یا ماتریس­ های حرارتی با ایجاد فعل و انفعالات شیمیایی بر روی سطح کاغذ حساس، ایجاد رنگ و تصویر می کند. استفاده از این شیوه در دستگاه‌های کوچک تک رنگ مرسوم است که متداول‌ترین آنها دستگاه‌های فکس می باشند.

گفتنی است استفاده عمومی از روش حرارتی به دلیل جایگزینی روش‌های نوین روز به روز رو به کاهش می باشد.

 روشهایی از چاپ کتاب

روشهایی از چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب | چاپ کتاب تضمینی | چاپ کتاب در سریعترین زمان | اخذ مجوز چاپ کتاب | چاپ کتاب در تعداد محدود | چاپ کتاب در تیراژ دلخواه | چاپ کتاب با تیراژ محدود | چاپ کتاب

راهبرد كتاب

لطفا جهت سفارش انواع خدمات چاپ کتاب با شماره های زیر تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

شماره تماس انتشارات كتاب :

۰۱۷۳۲۵۲۷۰۱۹
۰۹۹۰۱۴۱۰۲۹۲
۰۹۱۹۷۹۱۳۰۷۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.