روش های مختلف صحافی کتاب

روش های مختلف صحافی کتاب : یک کتاب با توجه به موضوع و تعداد صفحات از صحافی مخصوص و متفاوتی برخوردار می شود، ولی در کل صحافی کتاب به دو صورت جلد سخت و صحافی شومیز انجام می پذیرد .

صحافی جلد سخت برای کتابهای نفیس و کتاب های قطور بوده و سایر کتاب ها به روش شومیز صحافی می شوند.

روش های مختلف صحافی کتاب

جهت کتاب های فانتزی و در برخی موارد که صاحب اثر اعمال سلیقه می نماید میتوان از صحافی فنر نیز استفاده نمود.در صحافی جلد سخت ابتدا مقوای جلد تعیید می شود و سپس از کاغذ یا جنسی دیگر برای رویه ی آن استفاده می کنند .

در این روش متن ها یا با فنر به هم متصل میشوند و یا با نخ به هم دوخته می شوند و سپس توسط برگه های جداگانه که به برگه ی آستر و بدرقه مشهورند به جلد متصل می شوند.

این روش به دلیل مواد بکار گیری و زمان بیشتری که می گیرد دارای هزینه ی بالاتری نسبت به روش صحافی شومیز می باشد.

در صحافی شومیز جلد کتاب برروی یک مقوا چاپ شده و سپس با روکش های متفاوتی روکش می گردد و در انتها متن یا با منگنه و یا با چسب به جلد متصل می شود.

استفاده از منگنه و یا چسب بر اساس تعداد صفحات کتاب خواهد بود یعنی کتاب اگر در حدود ۲۰ صفحه باشد از منگنه استفاده خواهد شد و اگر بالای ۳۰ صفحه باشد بهتر است از چسب استفاده شود .

چسب های مورد استفاده در صحافی هم به دو صورت سرد و گرم می باشند که مقاومت چسب گرم بیشتر از چسب سرد است.

روش های مختلف صحافی کتاب

انتشارات راهبرد،کتاب های شمارا با بهترین کیفیت،ضمانت و قیمت به چاپ می رساند.این موسسه با همکاری جمعی از کارشناسان ومتخصصان با مهارت در امور سفارش چاپ کتاب  ،چاپ مقاله ،تبدیل پایان نامه به کتاب ،چاپ کتاب با تیراژ کم آماده همکاری با شما می باشد.

لطفا جهت سفارش انواع خدمات چاپ کتاب با شماره های زیر تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

شماره تماس انتشارات كتاب :

۰۱۷۳۲۵۲۷۰۱۹
۰۹۹۰۱۴۱۰۲۹۲
۰۹۱۹۷۹۱۳۰۷۰

مراحل چاپ کتاب|چاپ کتاب تضمینی| چاپ کتاب تضمینی | چاپ کتاب در سریعترین زمان| اخذ مجوز چاپ کتاب |چاپ کتاب در تعداد محدود | چاپ کتاب در تیراژ دلخواه| چاپ کتاب 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.