طرق چاپ کتاب

طرق چاپ کتاب

یک کتاب با توجه به بازار و هدف چاپ آن تعیین تیراژ می شود  و براساس تیراژ مورد نظر با یکی از روش های زیر به چاپ می رسد .

۱- کتاب هایی که در تیراژ بالا به چاپ می رسند به روش افست چاپ می شوند که این روش خود بر دو نوع چاپ رول و چاپ روی کاغذ بندی است . در این نوع چاپ هم هزینه تمام شده بابت هرجلد مقرون به صرفه بوده و هم کیفیت چاپ در صورتی که از مواد مرغوب استفاده شود در بالاترین میزان خواهد بود.

۲- کتابهایی که در تیراژ محدود به چاپ می رسند  و با دو نوع و دو روش متفاوت به چاپ خواهند رسید که عبارتند از :

الف- روش دیجیتال: در این روش که تا ۵۰۰ جلد مقرون به صرفه بوده با استفاده از دستگاه های دیجیتال چاپ انجام می گیرد  که رزولوشن چاپ بین ۶۰۰ تا ۲۴۰۰ دی پی آی با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت بود ، لذا کیفیت چاپ مطلوب و در برخی موارد در حد چاپ افست است

مطلب دیگری که در این نوع چاپ حائز اهمیت است  این است که متن داخلی کتاب توسط خود دستگاه به صورت کامل چاپ و مرتب گردید و ترتیبی توسط دست انسان و یا دستگاه های ثانویه انجام  نگرفته و خطا در ترتیب صفحات نخواهیم داشت.

ب- روش ریسو: در این روش که با استفاده از دستگا ه های مبتنی بر چاپ ریسو است  بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ جلد مقرون به صرفه بوده با توجه به نوع دستگاه ، رزولوشن چاپ بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دی پی آی با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت است  ، لذا کیفیت چاپ در اکثر موارد پایین بوده و عکس ها و ترامها خوب چاپ نشده و فقط از نظر هزینه توجیه پذیر می باشد.

لازم به ذکر است چون در این روش ابتدا فرم ها و صفحات داخلی جداگانه و مجزا چاپ شده و سپس توسط دست انسان و یا دستگاه های ترتیب کن ، تریب می شوند احتمال خطا در چیدمان صفحات وجود خواهد داشت.

طرق چاپ کتاب

لطفا جهت سفارش انواع خدمات چاپ کتاب با شماره های زیر تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

شماره تماس انتشارات كتاب :

۰۱۷۳۲۵۲۷۰۱۹
۰۹۹۰۱۴۱۰۲۹۲
۰۹۱۹۷۹۱۳۰۷۰

 

چاپ کتاباخذ مجوز چاپ کتاب چاپ کتاب با تیراژ محدود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.