مراحل چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب به صورت زیر میباشد :

مراحل چاپ کتاب ۱ – بعد از این که کتاب توسط نویسنده آماده شد ، ویراستاری و صفحه آرایی میشود -برای تبدیل پایان نامه به کتاب نیازی به تایپ مجدد نیست و از فایل ورد پایان نامه استفاده میشود.

مراحل چاپ کتاب ۲

متن ویرایش شده کتاب برای اخذ شابک وارد خانه کتاب میشود. شابک کد ۱۳ رقمی بین المللی که در بر گیرنده مشخصات کتاب خواهد بود.

این کد را ناشران از خانه کتاب به صورت گروهی از اداره شابک دریافت می کنند. بعد برای هر کتاب یکی از شماره ها را اختصاص می دهند و بعد از تکمیل فرم شابک،فرم را به همراه کتاب های چاپ شده به اداره شابک ارائه می دهند.

مراحل چاپ کتاب ۳

بعد از اینکه شماره شابک در شناسنامه کتاب چاپ شد، پرینت کتاب صفحه آرایی شده با CD و فرم درخواست فهرست نویسی به کتاب خانه ملی برای اخذ فیپا ارسال می شود.

بعد از دریافت اطلاعات فیپا، متقاضی باید تمامی اطلاعات فیپا را در صفحه شناسنامه کتاب جایگزاری کند.

مراحل چاپ کتاب ۴

فایل کتاب در سی دی و نسخه پرینت شده کتاب و جلد کتاب به صورت رنگی برای اخذ مجوز به اداره ارشاد ارسال میشود.

یک هفته تا چند ماه پس از تحویل مجوز صادر میشود .

مراحل چاپ کتاب ۵

ناشر بعد از گرفتن مجوز اقدام به چاپ کتاب کرده و تیراژ و صفحات و سایر موارد در شناسنامه باید با دقت درج شود.

بعد از اتمام و بسته شدن فرم ، یک اوزالید تهیه شده .و در لیتوگرافی زینک آن تهیه میشود صفحه های داخلی به همراه جلد به صور جداگانه تهیه میشود و به کارگاه صحافی فرستاده میشود.

مراحل چاپ کتاب ۶

بعد از چاپ کتاب ، ناشر نسخه ای از کتاب چاپ شده را برای دریافت اعلام وصول به وزارت ارشاد تحویل میدهد.و بعد از دریافت اعلام وصول ، مراحل اداری چاپ کتاب به پایان میرسد.

مراحل چاپ کتاب

مراحل چاپ کتاب

اگر می خواهید کتاب ها و مقالات خود را به چاپ برسانید میتوانید با ما تماس بگیرید و یا از طریق تکمیل فرم سفارش چاپ کتاب با کارشناسان و متخصصان ما در ارتباط باشید.

سفارش

پست الکترونیک انتشارات كتاب :
 
rahbord.research@gmail.com
 

یک دیدگاه در “مراحل چاپ کتاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.