مرحله های چاپ کتاب

مرحله های چاپ کتاب :نویسنده اگه بخواد انتشارات کتابشو چاپ کنه نیازی نیست خودش کاری انجام بده فقط فایل ورد کتاب با مشخصات شناسنامه ایشو میده انتشارات راهبرد بقیه ی کارارو  براش انجام  میده.

مرحله های چاپ کتاب

سوالی که خیلی ها از ما میپرسن اینه که ما برای چاپ کتاب چه مراحلی رو باید پشت سر بزاریم؟
در جوابشون باید بگم نویسنده اگه بخواد انتشارات راهبرد چاپ کتاب رو انجام بده ،نیازی نیست خودش کاری انجام بده فقط فایل ورد کتاب با مشخصات شناسنامه ایشو میده موسسه راهبرد  بقیه ی کارارو راهبرد براش انجام  میده ،اما اگه خود نویسنده بخواد کتابشو چاپ کنه باید تک تک مراحل چاپ کتاب رو پشت سر بزاره و یه خورده طول می کشه از نظر زمانی .

گر چه علم چاپ بسیار گسترده ووسیع است ولی با مطالعه بخش زیر یک شناخت کلی از چاپ کتاب بدست می آرید که مطالعه آن باعث می شه تا شما آگاهانه تر اقدام به چاپ کتاب نمایید.

مبادا راهی را انتخاب کنید که بعدها منجر به پشیمانی شما شود بنابرین دانستن اطلاعات زیرخالی از لطف نیست. چاپ کتاب در دو بخش روند اداری و روند اجرایی خلاصه میشه.

روند اداری چاپ کتاب:

در ابتدا برای کتاب شماره شابکی که شماره ای ۱۳ رقمی است از خانه کتاب دریافت میشه. سپس متن کتاب را به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ارجاع داده ،تا فیپای کتاب صادر شود و بعد از صدور فیپا جهت دریافت مجوز کتاب به وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی ارسال می گردد.

البته ناگفته نماند که زمان صدور مجوز با توجه به موضوع کتاب تعیین می شود بطور مثال کتابهای دانشگاهی معمولا تا ۴۸ ساعته صادر می شوند. و در نهایت بعد از اینکه کتاب به چاپ رسید چند نسخه از کتاب جهت اعلام وصول در اختیاروزارت ارشاد قرار می گیرد.

روند اجرایی چاپ کتاب:

در این روند بعداز اینکه مجوز کتاب صادر شد. و متن و جلد کتاب به مرحله آماده سازی رسید به ترتیب عملیات زیر جهت تولید کتاب انجام می پذیرد.

  •  تهیه فیلم و زینک متن وجلد
  • چاپ متن وجلد
  • سلفون کشی برای جلد
  • صحافی

مرحله های چاپ کتاب

راهبرد كتاب

جهت سفارش خدمات چاپ کتاب  تماس یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.