نکات طلایی عنوان کتاب

نکات طلایی عنوان کتاب : درباره انتخاب عنوان کتاب یامقاله در کتاب های روش تحقیق بسیاربیان شده است ، هدف ما چند نکته کاربردی است تا بتوانید باتوجه به آن در انتخاب عنوان کتاب یا انتخاب عنوان پایان نامه خود عملکرد بهتری داشته باشیدتا به همراه چاپ کتاب با کیفیت ،بتوانید میزان فروش کتابتان را افزایش دهید .

عنوان باید خاص باشد

عنوان کتاب شما باید محدود و خاص باشد.تا بتواند خوانده را به خود جذب نماید.

عنوان باید حاوی متغیرهای اصلی پژوهش باشد

اگر به مثال بالا توجه کنید مشاهده می شود که در عنوان اول هر سه متغیر اصلی پژوهشی که یکی متغیر وابسته و دیگری متغیر مستقل است در عنوان مقاله آورده شده اند اما درعنوان دوم متغیرهای اصلی پژوهش وجود ندارد.

عدم استفاده از فرمول و علائم

شما نباید در عنوان کتاب از علائم اختصاری همانند MS و یا فرمول ها استفاده نمایید. علائم اختصاری باید در عنوان کتاب به صورت کامل آورده شوند و در اولین جایی از متن که مورد استفاده قرار گرفته اند اختصار آنها داخل پرانتز ذکر گردد.

عنوان باید کوتاه باشد

در انتخاب عنوان کتاب توجه به کوتاه بودن آن ضروری است. معمولاً اگر عنوان پژوهشی در حدود ۷ یا ۸ تا ۱۲ کلمه باشد بسیار مناسب است. همچنین عنوان دارای بیش از ۲۰ کلمه ضعیف به شمار می آید:

عنوان بسیار کوتاه: مسواک زدن دندان کودکان.

عنوان بسیار بلند: اثرات تغذیه نامناسب، فرهنگ مسواک نزدن، استفاده از نخ دندان و آموزش های نامناسب والدین بر مسواک نزدن دندان های شیری کودکان مدارس

عنوان استاندارد: عوامل فرهنگی و اجتماعی موثر بر مسواک زدن دندان کودکان

عنوان روشن و بدون ابهام»: ۷نکته طلایی در انتخاب عنوان کتاب

عنوان باید روشن و بدون ابهام باشد و همچنین جذابیت  لازم راداشته باشد.

اجتناب از آوردن کلمات اضافی ۷نکته طلایی در انتخاب عنوان کتاب و چاپ کتاب

آوردن کلماتی که هیچ کمکی در فهم عنوان ندارند درابتدای عنوان مناسب نمی باشد.

زمان و مکان

اگر موضوع کتاب شما از نوع توصیفی است زمان و مکان مطالعه آورده می شود ولی برای سایر انواع پژوهشی این کار ضرورتی ندارد. برای مثال اگر می خواهید میزان شیوع یک بیماری یا آگاهی مردم را مطالعه نمایید مکان و زمان بیان شود.

نکات طلایی عنوان کتاب

نکات طلایی عنوان کتاب

مراحل چاپ کتاب | چاپ کتاب تضمینی | چاپ کتاب در سریعترین زمان | اخذ مجوز چاپ کتاب | چاپ کتاب در تعداد محدود | چاپ کتاب در تیراژ دلخواه | نکات طلایی عنوان کتاب | چاپ کتاب

راهبرد كتاب

لطفا جهت سفارش انواع خدمات چاپ کتاب با شماره های زیر تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

شماره تماس انتشارات كتاب :

۰۱۷۳۲۵۲۷۰۱۹
۰۹۹۰۱۴۱۰۲۹۲
۰۹۱۹۷۹۱۳۰۷۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.