چاپ کتاب کودکان

چاپ کتاب کودکان : دوران کودکی همه ما، با کتاب های قصه و شعر سپری شده است. کمتر کسی را می توان یافت که داستان های دوران کودکیش را فراموش کرده باشد.

 اندیشه کودکان  مانند لوح سفیدی است که باید توسط نقاش ماهری به بهترین نحو رنگ آمیزی شود. شیوه پرورش و رشد آن ها بسیار پیچیده و مهم است و در آینده آن ها تاثیر به سزایی در جامعه دارند.

چاپ کتاب کودکان

یکی ازکارهایی که  به رشد فکری و اجتماعی کودک کمک فراوانی می نماید ،مطالعه ی کتاب های سازگار با روحیه کودک می باشد. نویسنده باید سعی کند مفاهیم و آموزه های صحیح و مناسب را در غالب داستان ها و شعرهای جذاب به کودک انتقال دهد. ناشر نیز وظیفه دارد با رعایت نکات اصولی در زمینه چاپ کتاب کودک، تاثیر و جذابیت کتاب را دوچندان نماید و طوری عمل کند که زحمت نویسنده ضایع نشود.

زیرا اگر مراحل طراحی و ویراستاری کتاب مناسب سلیقه و روحیه کودکان نباشد، تلاش نویسنده بی اثر خواهد بود و کودکان به سمت آن کتاب جذب نخواهند شد.

 ویژگی های کتاب کودک با کتاب های دیگر بسیار تفاوت دارد.

ویژگی های مهم کتاب کودک

یکی از ویژگی های مهم کتاب کودک،نقاشی ها و طراحی ها و صورت گری های آن است. کتابی که طراحی رنگی و جذابی نداشته باشد، نمی تواند در زمینه فروش نیز نتیجه خوبی داشته باشد.

قطع کتاب کودک معمولا قطع خشتی می باشد. ابعاد کتاب در این قطع ۲۰*۲۲ سانتی متر است. در این قطع طول و عرض کتاب تقریبا برابر است و کتاب شکل مربع به خود می گیرد.

در کتاب های کودک باید فاصله خطوط زیاد باشد تا چشم کودک اذیت نشود. تعداد خطوط در هر صفحه نباید زیاد باشد و سایز نوشته ها به اندازه ای باشد که برای کودک خسته کننده و آزاردهنده نباشد.

همچنین باید قسمت های سفید و بدون عکس و نوشته کتاب زیاد باشد. هر چقدر گروه سنی خواننده بیشتر باشد، اندازه قسمت سفید کمتر خواهد شد. رعایت این نکته نیز کمک خواهد نمود که کودک از خواندن کتاب لذت ببرد.

اصول گرافیکیکتاب کودک

فردی که طراحی و صفحه آرایی کتاب کودک را برعهده می گیرد، علاوه بر این که باید به اصول گرافیکی و حرفه ای خود تسلط داشته باشد، باید با روحیات روانشناختی کودک نیز آشنا باشد. او باید از تصاویر و رنگ های تاثیر گذار استفاده نماید و از ترویج مسائل و مفاهیمی مانند خشونت، مسائل ضداجتماعی و ضدفرهنگی و ضد دینی و … پرهیزنماید.

در مقابل باید مفاهیمی مانند ارزش ها و کرامات انسانی و … را ترویج دهد. بنابراین کار طراح و صفحه آرا در زمینه چاپ کتاب کودک پیچیده تر است و باید علاوه بر اصول کاری خود اصول روانشناسی کودک را نیز آموخته باشند تا بتوانند از عهده این وظیفه مهم برآیند.

انتخاب ویراستار توسط ناشری که نویسنده چاپ کتاب راانجام می دهند،می باشد. و ویراستار نقش به سزایی در چاپ کتاب کودکان دارد.

چاپ کتاب کودکان

چاپ کتاب کودکان

مراحل چاپ کتاب | چاپ کتاب تضمینی | چاپ کتاب در سریعترین زمان | اخذ مجوز چاپ کتاب | چاپ کتاب در تعداد محدود | چاپ کتاب در تیراژ دلخواه | چاپ کتاب با تیراژ محدود | چاپ کتاب

راهبرد كتاب

لطفا جهت سفارش انواع خدمات چاپ کتاب کودکان با شماره های زیر تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

سفارش

شماره تماس انتشارات كتاب :

۰۱۷۳۲۵۲۷۰۱۹
۰۹۹۰۱۴۱۰۲۹۲
۰۹۱۹۷۹۱۳۰۷۰

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.